Archiwum kategorii: Kamery

Sony HDR-AS100VR

Kamerka sportowa Sony AS-100V znalazła się na naszym wyposażeniu. Po półrocznym użytkowaniu mamy zebranych więcej plusów niż minusów na szczęście. Jednym zdaniem: jesteśmy zadowoleni.
Na „dzień dobry” filmik o tym co znajdziemy w pudełku:

W zestawie jest kamerka, obudowa wodoszczelna, pilot z podglądem obrazu, kabel USB, interface do montażu statywu, „żółty klocek” (niezbędny do przyczepiania kamerki do uchwytów), no i wspomniane uchwyty w ilości DWÓCH sztuk. BUHAHA! Sony już na dzień dobry mówi do nas drukowanymi literami, że to dopiero początek naszych wydatków związanych z tą kamerką.
Tym co nie mają za dużo pieniędzy polecam pod rozwagę przejście na system montażu „gopro”. Mnóstwo firm je produkuje stąd przystępna cena. Ci co wolą oryginalne rozwiązania muszą liczyć się z tym, że zapłacą czasem i 10x więcej od „goprowców-generyków”, ale będą mieć za to pewność, że lepiej się nie da (przynajmniej na razie).
Podsumowując wstęp: poza kamerką i polotem właściwie nic więcej w tym zestawie nie dostajemy. Trzeba dorzucić parę stówek na akcesoria by móc w końcu zacząć nagrywać.